•  تلفن تماس : 3121 - 041
تولید آرد سمولینا از سخت‌ترین نوع گندم
آرد مخصوص ماكاروني آرد سمولينا است و از گندم‌هاي سخت كه معروف‌ترين آنها دروم نام دارد، حاصل مي‌شود

تولید آرد سمولینا از سخت‌ترین نوع گندم

 

آرد مخصوص ماكاروني آرد سمولينا است و از گندم‌هاي سخت كه معروف‌ترين آنها دروم نام دارد، حاصل مي‌شود. اين آرد به رنگ زرد كهربايي است كه به دليل بتاكاروتن طبيعي موجود در آن است. بتاكاروتن در آغوز شير مادر، هويج و هلو نيز وجود دارد و ماده‌اي است كه بدن را در قبال امراض مختلف مصون كرده و ضدسرطان است.

سمولینا علاوه بر کاربردهای گسترده در آشپزی دارای خواص و فواید زیادی برای سلامتی از جمله کنترل وزن، سلامت قلب و سیستم گوارشی می باشد.

گندم دوروم که به آن گندم ماکارونی نیز گفته می شود دومین گندم کشت شده در دنیا بعد از گندم معمولی می باشد، اگرچه تنها 5 تا 8 درصد تولید گندم جهانی را تشکیل می دهد. کلمه دوروم در لاتین به معنای “سخت” می باشد و این گونه گندم سخت ترین نوع گندم می باشد.

از آنجا كه آرد سمولينا بسيار درشت‌تر از آرد نول است نشاسته در مغز ذره آرد باقي مي‌ماند و باعث مي‌شود هيچ‌گاه ماكاروني به هم نچسبد. امروزه در اروپا و آمريكا و كانادا ماكاروني تنها از آرد سمولينا توليد مي‌شود. زيرا اين آرد سرشار از املاح معدني و انواع ويتامين‌ها خصوصا ويتامين‌هاي گروه B است. هم‌چنين كربوهيدرات‌هاي موجود در ماكاروني تهيه شده از اين نوع آرد بسيار خوب بوده و با توليد ماده‌اي به نام سروتونين در مغز باعث هوشياري و تنظيم عواطف و احساسات مي‌شود.

این آرد با پروتئین زیاد، کیفیت بالای گلوتن، خاکستر پایین، رنگ روشن و دانه بندی زبر مناسب برای تولید انواع ماکارونی به روش های سنتی و مدرن می باشد.

آرد سمولینا معمولا به صورت سمولینای غنی شده عرضه می شود. به عبارت دیگر تولید کنندگان مواد غذایی برای حفظ خواص آن، مواد مغذی از دست رفته طی پردازش دانه های گندم دوروم را دوباره به آرد سمولینا اضافه می کنند و سمولینای غنی شده دارای سطوح بالاتری از ویتامین ها و مواد معدنی نسبت به جایگزین های غنی نشده آن می باشد.

3/1 فنجان (56 گرم) آرد سمولینای غنی شده و نپخته حاوی مواد مغذی زیر می باشد:

کالری: 198

کربوهیدرات: 40 گرم

پروتئین: 7 گرم

چربی: کمتر از 1 گرم

فیبر: 7 درصد نیاز روزانه

آرد سمولینا سلامت سیستم گوارش را تضمین می کند
بهبود هضم از فواید فیبر برای سلامتی است. این ماده مغذی رشد باکتری های مفید روده را بهبود بخشیده و حفظ تعادل باکتری ها به هضم بهتر، سلامتی سیستم ایمنی و متابولیسم بدن کمک می کند.