•  تلفن تماس : 3121 - 041
در تخصیص گندم 9 هزار ریالی سلیقه‌ای عمل می‌شود
مدیرعامل کارخانه آرد اطهر مراغه از شرایط توزیع و فروش گندم و آرد 9 هزار ریالی در استان آذربایجان شرقی انتقاد کرد.

در تخصیص گندم 9 هزار ریالی سلیقه‌ای عمل می‌شود

مدیرعامل کارخانه آرد اطهر مراغه از شرایط توزیع و فروش گندم و آرد 9 هزار ریالی در استان آذربایجان شرقی انتقاد کرد.به گزارش روابط عمومی آرد اطهر، جواد فشنگچی در گفت‌وگو با غلات نیوز تصریح کرد: سال‌های گذشته بخشی از گندم مصرفی در استان آذربایجان شرقی وارداتی بود و با محدودیت واردات گندم، ما تماماً گندم‌های بومی استان را تبدیل به آرد می‌کردیم که باتوجه به کیفیت ضعیف گندم‌های استان، آردها با افت کیفی مواجه شدند.

وی افزود: اگرچه در سال جاری واردات گندم صورت گرفت اما میزان تخصیص به استان آذربایجان شرقی ناچیز بود و متاسفانه در شرایطی که گندم‌های استان کیفیت ضعیفی دارند، از استان‌های ضعیف به ما گندم تخصیص می‌دهند!

مدیرعامل کارخانه آرد اطهر مراغه با انتقاد از شرایط توزیع و فروش گندم و آرد 9 هزار ریالی در استان آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه در استان در خصوص این مسأله، سلیقه‌ای عمل می‌شود این درحالی است که باید در این بخش فضایی رقابتی میان کارخانه‌های آرد فراهم گردد.

وی افزود: بخشی از بازار ما در بخش آرد یارانه‌ای نوع۲،  خارج از استان بود که متاسفانه با محدودیت فروش خارج از استانی، رقابت میان آردسازان دیگر معنی ندارد.

فشنگچی گفت: نحوه تخصیص گندم 9 هزار ریالی در سامانه آرد سایر مصارف به این شکل است که یک واحد 200 تن سهمیه دریافت می‌کند و بعد از اینکه 80 درصد از سهمیه خود را تولید کرده و در بازار به فروش رساند، سهمیه‌اش مجدد و به صورت خودکار شارژ خواهد شد که متاسفانه در استان آذربایجان شرقی این قانون رعایت نمی‌شود.

بازدید از 16مین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات
24 - 27 شهریور 1399