•  تلفن تماس : 3121 - 041
افتتاح بزرگترین واحد آرد سازی شمالغرب کشور در بناب
1395/06/18

 افتتاح بزرگترین واحد آرد سازی شمالغرب کشور در بناب - 1395/06/18

بزرگترین کارخانه تولید انواع آردهای تخصصی در شمالغرب کشور با حضور استاندار آذربایجان شرقی، رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان در 5 کیلومتری بناب افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی آرد اطهر، این کارخانه دارای تولید ۴۰۰ تن آرد در روز می باشد. با توجه به ظرفیت قبلی کارخانه آرد اطهر روزانه توان ۶۰۰ تن آرد در این واحد آردسازی وجود دارد و این توان تولید کارخانه آرد اطهر را به بزرگترین واحد آرد سازی در شمالغرب کشور تبدیل نموده است.


مدیرعامل آرد اطهر با ارائه گزارشی از روند توسعه این واحد آردسازی اظهار داشت: فاز جدید واحد آرد سازی گروه صنعتی اطهر با زیربنای 7 هزار و 800 مترمربع و با صرف اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است. این واحد آردسازی در فاز دوم توانسته علاوه بر تأمین نیاز آرد تخصصی استان محصولات خود را به دیگر استان‌های کشور ارسال و حتی بخشی از تولیدات خود را به صادرات به کشورهای همسایه اختصاص دهد. 

جواد فشنگچی با اعلام اینکه این واحد صنعتی به عنوان اولین واحد صادراتی قادر خواهد بود یک پنجم از ظرفیت تولید این خود را به کشور عراق صادر کند، گفت: در فاز اول تعداد 80 نفر در این واحد آردسازی مشغول بودند که با راه‌اندازی فاز جدید برای 62 نفر نیز زمینه اشتغال فراهم شد.

این واحد بعنوان اولین تولید کننده آرد های تخصصی باعث شده ضایعات خط تولید کاهش و کیفیت نان تولیدی هم افزایش یابد.

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم بهره برداری از این واحد تولیدی با اشاره به حجم بالای صادرات از شهرستان بناب گفت: ظرفیت واحد های تولیدی شهرستان بناب این اطمینان و نوید را می دهد که هر کدام به تنهایی فاتح بازارهای جدید برای صادرات در حوزه های خود باشند.

جبارزاده با بیان اینکه حمایت از صادرکننده را جزو وظایف ذاتی خود می‌دانیم؛ افزود: هر کس از این استان محصولی را صادر کند، مقام و ارزش و منزلت بیشتری دارد.

استاندار آذربایجان شرقی بر تکمیل زیر ساخت های گمرگ و تسهیل در صدور مجوز صادرات در این شهرستان تاکید کرد و افزود: با تسهیل در این امور محصولات تولیدی شهرستان و استان بدون مشکل به بازارهای جهانی راه خواهند یافت.

وی افزود: عشق به صادرات مجدداً در تولید کنندگان بوجود آمده و از اینکه شور و شوق لازم برای حضور در بازارهای جهانی را در بین تولید کنندگان شهرستان بناب می بینم بسیار خرسندم و این یک موقعیت بزرگ برای شهرستان است. 

بازدید مدیرعامل گروه صنعتی اطهر از منطقه عملیاتی شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس
جواد فشنگچی مدیرعامل گروه صنعتی اطهر به همراه معاونین گروه صنعتی و مدیریت نان کامل اطهر با مهندس محمدزاده مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس دیدار و گفتگو کرد.